من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

روز سه شنبه بالاخره پس از کش و قوس های فراوان، در سومین سال دوره ی سوم شورا، شورایاران انتخاب شدند.

قضیه ی شورایاری سر دراز دارد. اینکه بارها شورای شهرهمدان تصمیم به برگزاری انتخابات شورایاری در محلات گرفت اما از سوی فرمانداری رد شد. در نهایت و بعد از اینکه با برگزاری انتخابات مخالفت شد، قرار شد فعلا به عنوان پایلوت در 5 منطقه ی توانمند سازی شهر همدان(مناطق حاشیه و محروم شهر) یعنی محلات: دیزج، مجید آباد وخضر، حصار امام، منوچهری، اسلامشهر و ... افرادی که معتمد محل هستند و از طرف هیات امنای مساجد به شورای شهر معرفی می شوند به عنوان شورایاران تعیین گردند. درواقع و متاسفانه به نوعی، انتصابات جای انتخابات را گرفت! در هر صورت تلاش سه ساله ی شورای شهر به این شکل  ختم شد و روز سه شنبه در محل تالار فجر شهرداری با حضور اعضای شورا و داوطلبان شورایاری که از سوی هیات امنای مساجد معرفی شده بودند، تشکیل شورایاری ها رسمیت یافت. جوان و سالمند و کم سواد و تحصلیکرده و دانشجو، همه بودند و جالب هم، تنوع  داوطلبان بود. در این میان تنها دو دختر جوان به عنوان تنها داوطلبان زن حضور داشتند که اگرچه فقط دو نفر بودند اما خوشحالم کرد.

پس از توضیحات کامل آقای صادقیان در خصوص وظایف شورایاران و یک معرفی کلی از شهرداری و سازمان های مربوطه نوبت به پرسش و پاسخ رسید و قرار بود که داوطلبان در خصوص وظایف شورایاری و موارد مرتبط اگر سوالی دارند مطرح کنند. اما جو جلسه تغییر کرد و داوطلبان به شرح مشکلات محله و انتقاد و ... پرداختند که برخی از این عزیزان با ناراحتی تمام انتقاد می کردند. اما تعدادی دیگر از داوطلبان که عمدتا جوان بودند، اعلام کردند که فعلا جای انتقاد نیست و می خواهیم شورای شهر را کمک کنیم و ... خلاصه با یاریِ خودِ داوطلبان، جوّ جلسه برگشت به حالت اول.

در نهایت و اگرچه دست کم اعتقاد خود من این بود که بایستی شورایاری به صورتِ انتخاباتی برگزار شود ولی حالا و با این شیوه نیز باز جای امیدواری هست. به مشارکت گرفتن مردم در امور و اعتماد به آنان،  قدم بزرگی است که بسیار می تواند در تصمیم گیری ها و مدیریت شهر کمک کند و موثر خواهد بود. امیدوارم این مهم، موفقیت حاصل کند.

  

[ جمعه 14 اسفند 1388 ] [ 09:31 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569233

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول