من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

هیئت دولت آمد و رفت در استقبالی متشکل از هموطنانی که با ده ها اتوبوس و مینی بوس به شهر آورده شده و عریضه به دستانی که برای رساندن اعلام دردشان در تکاپو بودند تا تصاویری بسازند برای صدا وسیما و اگرچه صحنه های فروش خودکار و کاغذ در ورزشگاه قدس(محل سخنرانی آقای احمدی نژاد) و التماس کم سوادان به دیگران برای نوشتن عرض حال و درد و مشکل، توسط دوربین های صداو سیما ضبط نشد و یا اگر هم ضبط شده پخش نگردید.

 جلسات متعدد گذاشته شد، مصوبات زیادی شکل گرفت و زحمات زیادی کشیده شد، همه برای بهتر شدن وضعیت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی  استان و در کنار همه ی اتفاقات و مصوبات خوبی که شکل گرفت:

آمارها داده شد که بنابه گفته ی یکی از مسئولان  سابق ارشد استانی باید دل خوش کُنک باشد. این که وام ها وتسهیلات جهت اجرای طرح بنگاه های زودبازده، 55 هزار شغل در استان ایجاد کرده است درحالی که آمار مستند یکی از سازمان های دولتی تنها ایجاد 1500 شغل را در استان تایید می کند.

اینکه مسکن مهر پیشرفت خوبی در همدان داشته اما گفته نشد که با مصوبات کمیسیون ماده 5مسکن و شهرسازی، زمین های با کاربری فضای سبز به مسکونی تغییر کاربری داده شدند و سرانه ی فضای سبز کاهش یافت و مثلا شهرک بهشتی اکنون فضای سبز ندارد. و اینکه مبلغ زیادی از آن را مردم تقبل کردند و شهروندان هزینه دادند چرا که شهرداری عوارض پروانه، تفکیک، تغییر کاربری و حذف پارکینگ را وصول نکرد و بودجه ای ده میلیاردی را متحمل شده است.

پروژه هایی افتتاح شد و در این میان پروژه هایی بود که بعضأ ریالی از آن را دولت نپرداخته بود همچون مجموعه ی ورزشی و استخر شهدای شهرداری که تنها با بودجه ی شهرداری حاصل از عوارض پرداختی شهروندان و با پیگیری های شورای شهر توسط سازمان عمران شهرداری همدان ساخته شد و بدون حضور اعضای شورای شهر و توسط معاون اول رییس جمهور(رحیمی) افتتاح گردید.

و بازدیدهایی از برخی از پروژه های شهری که صرفا تنها به بازدید ختم می شود. و پیگیری برخی پروژه های استانی که نه توجیه اجتماعی دارد و نه اقتصادی و نه گردشگری آنهم در حالی که بودجه ی کلانی از اعتبارات استانی را به خود اختصاص داده اند و در یک منطقه ی صرفا گردشگری احداث می شوند (منطقه ی حیدره) و البته گاهی اوقات فکر می کنم مقصر آقای احمدی نژاد نیست، آمارها را غلط می دهند!  

و البته بگذریم از مُطالباتِ شهرداری همدان از ادارات و دستگاه های دولتی که حدود چهل میلیارد تومان است و معادل دوسوم بودجه ی فعلی شهرداری همدان می باشد و پرداخت نمی شود.

در هر حال هیئت دولت آمد و رفت اما بدون اینکه خبری گرفته شود از پروژه ی تقاطع غیر هم سطح چهار راه میدان بار (شاهراه غرب کشور و پیونددهنده چند استان بایکدیگر). پروژه ای که یکی دوسال گذشته با قول استاندار قبلی، اعتبارات آن قرار بود از طریق بودجه استانی تامین شود و شهرداری مجری پروژه باشد اما با وجود تصویب طرح در بودجه سالیانه شهرداری وعقد قرارداد با پیمانکار جهت احداث، ریالی از اعتبار قول داده شده محقق نشد و اکنون پس از دو سال، پیمانکار پروژه (قرارگاه خاتم الانبیاء) یک میلیارد تومان از شهرداری بابت تجهیز کارگاه و خسارت تاخیر و تعویق درپرداخت جهت اجرای پروژه را مطالبه می کند در حالیکه هیچ کس نمی پرسد از سرانجام و روند پروژه که کلنگ آن دو سال پیش در برنامه ای تبلیغاتی و بدون حضور و اطلاع اعضای شورای شهر، توسط وزیر کشور اسبق (آقای پور محمدی) و با حضور مقامات استانی زده شد و هیچ کاری هنوز انجام نشده و سال گذشته نیز تصادف هولناکی(یک تانکر با اتوبوس حامل مسافر) را در این مکان به جهت موقعیت خطر آفرین این چهار راه شاهد بودیم. اینکه این پروژه چه شد و به کجا رسیده است؟

هیئت دولت آمد و رفت.  

   

* خیام   

 

[ پنج‌شنبه 14 مرداد 1389 ] [ 06:19 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569233

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول