من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

 این دو سه روز بازی های لیگ برتری هاکی بانوان بود و  همدان میزبان. تیم هاکی پسران همدان در کشور اول است و دختران همدان هم دست کمی ندارند و همیشه مقام های اول  تا سوم را داشته اند. تیم هاکی دختران همدان از جمله ورزش های قهرمانی زنان است که اسپانسرش باشگاه شهرداری همدان می باشد. نتایج بازی های این دو روز هم خوب بود.تیم همدان، ایلام را 4 بر 0- مازندران را 7 بر 0 –خراسان رضوی را 5 بر 0  و زنجان را هم برد و فقط به اصفهان و کهکیلویه و بویر احمد بازی را 2 بر 1 واگذار کرد.

راستش برای افتتاحیه و دیدن بازی ها که رفته بودم یاد فیلم مستند «football under cover » افتادم که مربوط به فکر کنم سال 80 بود وقتی برای اولین بار یک تیم باشگاهی خارجی(آلمانی)فوتبال دختران برای بازی دوستانه با تیم فوتبال دختران ایران به ایران آمده بودند. در آن فیلم، سرپرست  تیم آلمانی مرد است و به همین دلیل اجازه ورود به ورزشگاه را ندارد و از پشت درهای بسته استادیوم ، بازی را پیگیری می کند. راستش فکر نمی کردم روزی عینا چنین وضعیتی را خودم ببینم.

اینجا هم من و خانم دباغیان  وقتی رسیدیم استادیوم، اواسط بازی تیم همدان و مازندران بود. مربیان تیم دختران همدان نیز مرد هستند، آقای شاطری و آقای عمادی . هردویشان  پشت درهای بسته سالن ایستاده بودند و بازی را لحظه به لحظه با اطلاع رسانی از داخل سالن به ایشان، پیگیری می کردند. نحوه بازی کردن بچه ها و مشکلات و ایرادات را باید مربی می دانست که برایشان گزارش می کردند.... . وقتی رسیدیم دم در و آنها را دیدیم، پرسیدیم بازی ها چه طور است. خوشحال گفتند جلوییم . دخترامون جلویند فعلا 3 بر صفر. ما رفتیم تو و مربی ها همچنان پشت در بسته ماندند. فقط در سر تمرین ها، این مربیانِ مرد حضور دارند که البته دختران هاکی باز به همین دلیل با پوشش کامل مقنعه و مانتو شلوار باید  تمرین کنند اما هنگام مسابقات، مربی بیرون.

حقیقتا ورزش زنان ما در ایران خیلی مهجور مانده است. افتتاحیه ، هیچ برنامه خاصی جز رژه تیم ها با تابلوهایی( برای معرفی شهرها) آن هم به شکل ناهماهنگ نبود.

 برای مراسم افتتاحیه برخی از آقایان، آقای افتخاری(رییس تربیت بدنی)آقای قنبری(معاون فرهنگی شهردار) و آقای محمدی(مدیرعامل باشگاه شهرداری همدان) حضور داشتند، به همین دلیل دختران با پوشش مانتو و شلوار و درحالیکه کاپشن ورزشی را روی مانتو پوشیده بودند رژه رفتند. هیچ اطلاع رسانی برای دیدن این بازی ها نشده بود. در حالیکه برای مسابقات فوتبال و کشتی و... آقایان تبلیغات گسترده صورت می گیرد. و این ایرادی بود که هم به هیات هاکی و تربیت بدنی گفتم و هم از معاونت فرهنگی و باشگاه شهرداری درخواست کردم برای مسابقات زنان نیز دست کم  بنرهایی جهت اطلاع رسانی بزنند. پوشش خبری ورزش زنان هم که مشکلات خود را دارد. از تصویرش در رسانه صدا و سیما که محروم هستیم هیچ، اخبارش نیز به حاشیه می رود. و حقیقتا در این وانفسای مهجوریت و محدودیت ها برای ورزش زنان، توانایی هایشان و تلاششان ستودنی است.  

 

 

 

 

 

 

[ جمعه 30 مهر 1389 ] [ 07:49 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569204

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول