من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

در کنکور امسال، رتبه اول کشور در علوم انسانی و علوم تجربی متعلق به دو دختر همدانی بود. پگاه پزشکی از دبیرستان حضرت آمنه همدان در علوم انسانی و راضیه خزایی از دبیرستان فرزانگان همدان در علوم تجربی. شورای شهر و شهرداری هم از همان زمان اعلام نتایج کنکور، به دلیل افتخار آفرینی این دو و کسب رتبه های اول کشور، قصد تجلیل داشت که به دلیل آنکه با آموزش و پرورش برای برگزاری مراسم باید هماهنگی هایی صورت می گرفت با تاخیر و امروز مراسم برگزار شد. هدیه ی شهرداری و شورای شهر هم دو دستگاه خودروی پراید بود. در این مراسم شهردار قول داد که اگر این نتایج در سال آینده هم تکرار شود به نفرات برگزیده همین جایزه را خواهیم داد.

هدف شورای شهر و شهرداری از برگزاری این مراسم، علاوه بر تجلیل از این دو برگزیده، تشویق سایر دانش آموزان بود و به همین دلیل در جلسه ی هماهنگی با آموزش و پرورش قرار شد که دانش آموزانِ سال آخر دبیرستان و پیش دانشگاهی حضور داشته باشند ولی در مراسم امروز  فقط از مدارس دخترانه دانش آموزان را آورده بودند و پسرها غایب!. این درحالی بود که تاکید شورا در همان جلسه ی هماهنگی، حضور دانش آموزان دختر و پسر بود که البته در دو سمت مجزا بنشینند. با این حال پسرها را به مراسم نیاورده بودند. گویا مراسم های تجلیل و قدردانی هم زنانه-مردانه است!. مسئولان آموزش و پرورش، دلیلِ نیاوردن دانش آموزان پسر را عدم توانایی در کنترل آنها دانستند و اظهار می کردند که حضورِ همزمانِ دانش آموزان دختر و پسر مشکل آفرین می شد و نمی شد کنترلشان کرد!

حقیقتا تاسف آور است. چه راحت انگِ بی اخلاقی به دانش آموزانِ نوجوان زده می شود که گفته شود حضور همزمانشان مشکل ایجاد می کند و به نظرم این اهانت به نوجوانانی است که اگرچه در سن حساس و پرخطری هستند و ممکن است شیطنت هایی هم داشته باشند اما نباید آنها را مشکل آفرین و یا به تعبیری دیگر بی اخلاق خواند. کمی بیندیشیم، جداسازی ها و تفکیک جنسیتی در طول این سال ها چه نتیجه ای داشته؟ آیا چاره ساز بوده؟ اگر سی سال تفکیک جنسیتی و سال ها تاکید بر عدم هرگونه رابطه ی دختران و پسران با یکدیگر (به جای آموزشِ داشتن ارتباطی صحیح) نتیجه ی مثبت داشته چرا حالا حتی از حضور همزمانِ دختران و پسران دانش آموز 17-18 ساله در یک سالن همایش (حتی با حضور مسئولان و مربیان) و آنهم برای مراسمی یکی دو ساعته، اینقدر هراس است؟!  

 

 

 

 

[ شنبه 29 آبان 1389 ] [ 09:52 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569233

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول