من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

امروز شهرداری بودجه ی سال ۹۰ را تقدیم شورا کرد. بر اساس بودجه ی پیشنهادی، درآمد سال آینده ی شهرداری، 014/634/835 میلیارد ریال پیش بینی شده است که نسبت به  امسال 14.8% افزایش دارد. و این در حالی ست که قیمت منطقه ای املاک افزایش داده نشده و تعرفه ی عوارض محلی سال آینده نیز که هفته ی پیش در شورای شهر مصوب شد، نسبت به امسال تغییری نداشته است. و  قطعا سال آینده و با آغاز فصل عمرانی، تبعات هدفمند شدن یارانه ها نیز تاثیر خود را بر عملکرد شهرداری و عدم تحقق درآمد خواهد گذاشت.  

ضمن آنکه بر اساس تفریغ بودجه ی سال 88 وصولی شهرداری 79% بوده است که هزینه های عمرانی 3/13% کاهش و هزینه های جاری 5% افزایش داشته است. درواقع علاوه برعدم تحقق بودجه، با وضعیت مازاد هزینه بر درآمد مواجه بوده ایم. 

وصول ارزش افزوده سهم شهرداری از بابت عوارض نفتی و گمرکی در سال آینده، یکی از راه های جبران کاهش درآمد (به دلیل عدم افزایش تعرفه عوارض و همچنین قیمت منطقه ای ) در سال آینده شهرداری عنوان شده است که پیش بینی می شود در سال آینده محقق گردد. البته من که با شرایطی که هست امیدی به تحقق آن ندارم. مطالبات شهرداری از دستگاه ها و ادارات دولتی، بانک ها و همچنین مطالبات شهرداری از بابت تخفیف در بافت فرسوده و مسکن مهر از مواردی است که هنوز به طور کامل محقق نشده است. 

حال چگونه می توان امید داشت که دولت، سال آینده که با بحث هدفمندی یارانه ها نیز، مشکلات مالی شهرداری ها افزایش خواهد یافت، به این قول(واریز سهم شهرداری ها از ارزش افزوده ) جامه ی عمل بپوشاند.

به هر حال در آمد پیش بینی شده برای سال آینده حدود 83 میلیارد تومان است و البته این رقم بدون احتساب بودجه ی سازمان های تابعه ی شهرداری است. سهم جاری از بودجه ی فوق 276/564/344 میلیارد ریال که 2/41% از بودجه را شامل می شود و سهم اعتبارات عمرانی 738/069/491 میلیارد ریال که 8/58% از بودجه را به خود اختصاص داده است.     

که البته بودجه ی فوق، امروز در شورا وصول شده که باید بررسی و تغییرات و اصلاحاتِ لازم صورت گیرد. 

 

 

 

[ پنج‌شنبه 7 بهمن 1389 ] [ 07:32 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569233

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول