من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

در طول 6 سال گذشته در شورای شهر، همواره با این موضوع مواجه بودم که در خصوص کمک و مساعدت به نهادها، گروه ها و تشکل ها یکسان و با عدالت نگاه نمی شود. 

در طول این سال ها (به ویژه در اواخر سال 91 و ابتدای سال 92 !!) با رشد چشمگیر کمک های مالی به برخی نهادها از جمله هیات ها و کانون های مذهبی و پایگاه های بسیج از سوی شورای شهر و با پیشنهادهای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا مواجه بودیم.

اینجانب کمک و مساعدت به هیات ها و کانون های مذهبی را رد نمی کنم و مخالف نیستم ولی متاسفانه درکنار این ها، سازمان های مردم نهاد (همان سمن ها یا NGOها) مورد توجه قرار نمی گرفت و نمی گیرد. بارها این موضوع مورد اعتراض اینجانب بوده و در صورتجلسات متعدد اعتراض بنده ثبت شده است.

 به طور قطع می توانم بگویم که در طول این سال ها سازمان های مردم نهاد(به ویژه در حوزه های فعالیت زیست محیطی، میراث فرهنگی ، زنان، سلامت و ...) که از سوی دولت نیز تقریبا به حاشیه رانده شدند از سوی شورای شهر هم به عنوان نمایندگان مردم مورد بی مهری بسیار قرار گرفتند. نه تنها در این مدت کمک و مساعدت مالی ای مصوب نشده بلکه حتی از پتانسیل های آنها برای کمک به مدیریت شهری نیز استفاده نشد.

در سال سوم شورای شهر، طرح تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و فعالان اجتماعی و سازمان های مردم نهاد را به شورای شهر دادم که طرح فوق همان ابتدای کار مورد ستم واقع شد و بدون هیچ استدلال مشخص از سوی برخی از اعضای شورای شهر مورد طرد و رد قرار گرفت.

اخیرا خانه ی سازمان های مردم نهاد استان درخواست کمک مالی کرده بود. حقیقتا بعد از 6 سال(و باوجود تصویب بی برنامه ی کمک های فراوان و موردی و ریز و درشت به سایر نهادها) انتظار بر این نبود که شورای شهر این درخواست که از سوی  سازمان های مردم نهاد صورت گرفته بود را رد نماید. 

اما با وجود اعتراض اینجانب در همین هفته ی گذشته این درخواست سازمان های مردم نهاد رد و حال آن که در جلسه ی بعد با درخواست مساعدت به دو نهاد دیگر موافقت شد!!.

متاسفانه باید بگویم عملکرد کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا در طول یکسال گذشته عمدتا در راستای کمک و مساعدت های موردی بوده است بدون داشتن برنامه ی مشخص فرهنگی. یادداشتم با عنوان«سرمایه های اجتماعی ما در پستوی فراموشی»  را در روزنامه ی دنیای اقتصاد ( اینجا ) بخوانید.


[ شنبه 9 شهریور 1392 ] [ 07:11 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569233

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول