من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

من زنده ام هنوز و غزل فکر می کنم / باور نمی کنید، همین شعر شاهد است    (م. بهمنی)  


مدتی ست(تقریبا یک سال) به دلیل دلزدگی از فضای شبکه های مجازی و همچنین جهت داشتن وقت بیشتر و تمرکز بر چند کار پژوهشی و علمی ، از شبکه های مجازی دور بودم و صرفا به همین دلایل صفحه ی فیسبوک خود را نیز بسته ام.

وبلاگ نویسی و وبلاگ خوانی هم دیگر چندان طرفداری ندارد. و  اصلا نمی دانم هنوز کسی به این وبلاگ سر می زند یا نه ولی از آنجا که در انتخابات مجلس  ثبت نام کرده بودم  و ظاهرا برخی افراد بیش از پیش علاقه مند به شایعه پراکنی شده اند، لازم دیدم یادداشتی کوتاه در این باره و در همین وبلاگ قدیمی بگذارم.


بعد از مدتی دوری از فعالیت های سیاسی   و اینکه بر کارهای آکادمیک و نگارش کتاب و مقاله در حوزه حقوقی متمرکز شده بودم، از سوی برخی احزاب اصلاح طلب و دوستانی که همیشه به اینجانب لطف داشته اند، پیشنهاد شرکت در انتخابات مجلس مطرح شد. 

همچنین تاکید بر حضور حداکثری زنان در سراسر کشور و ترغیب به حضور در انتخابات به جهت داشتن مجلسی دست کم با سی درصد کرسی ها در اختیار زنان برابری طلب، و از آنجا که متاسفانه یکی از نقایص قانونگذاری در جامعه ما استفاده حداقل یا  نادیده گرفتن نظرات زنان در حوزه های مختلف تصمیم گیری و سیاست گزاری های کلان کشور است (همچنان که در مجلس فعلی و با حضور تنها 8 زن شاهد هستیم) انگیزه ای دیگر برای حضور دوباره در عرصه ی انتخاباتی و کسب اعتماد مردمی شد. و ضمن ثبت نام خود در انتخابات، از سایر زنان فعال اجتماعی و سیاسی نیز چه در استان همدان و سایر استان ها درخواست داشتم که حتما به عنوان کاندیدا و نه صرفا رای دهنده، در انتخابات شرکت کنند. 


با حضور در فرمانداری همدان برای انتخابات مجلس دهم از این حوزه ثبت نام کردم.

 در هیات اجرایی و پس از دریافت استعلام از مراجع 4گانه قانونی تایید صلاحیت شده و با وجود تا یید از مراجع 4گانه مبنی بر نداشتن هرگونه تخلف، در هیات نظارت استان رد صلاحیت شده ام. و نامه ی رد صلاحیت خود را در 27 دیماه دریافت  نمودم. در نامه ی فوق درج شده که هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ، نظر هیات اجرایی  دایر بر تایید صلاحیت شما را تایید نکرده و به استناد بند یک ماده 28 قانون انتخابات (عدم التزام به اسلام و نظام  جمهوری اسلامی) صلاحیت شما را رد کرده است.

و در تاریخ 28 دیماه،  اعتراض و شکایت خود را نسبت به رای هیات نظارت استان، به شورای نگهبان در تهران ارائه دادم.


متاسفانه هیچکدام از کاندیداهای اصلاح طلب در استان  تایید نشده و عمدتا نیز بدون داشتن هرگونه سوء پیشینه و یا تخلف، صرفا با استناد به بندهای یک یا 3 ماده 28 و یا بند 3 ماده 30 رد صلاحیت شده اند.  امید است که با رایزنی دولت و بررسی دوباره ی شورای نگهبان با نگاهی عادلانه  و حق محور، شاهد بازگشت جمع زیادی از اصلاح طلبان به عرصه ی انتخابات باشیم. 

همچنین فارغ از اینکه نتیجه  ی شکایت اینجانب مثبت باشد یا منفی، امیدوارم زنان  بسیاری در سراسر کشور که دارای تحصیلات و پیشینه  ی علمی و کاری ممتازی هستند و رد صلاحیت شده و یا نامه عدم احراز دریافت داشته اند،  به انتخابات بازگردند و باور دارم که اگر هم نه اکنون، اما در آینده ای نزدیک شاهد حضور  چشمگیرزنان توانمند در عرصه های قانونگذاری (مجلس و شوراها) و پست های کلیدی مدیریتی و سیاسی کشور خواهیم بود چراکه زنان سرزمینم توانمندند و شجاع و شایستگی حضور در بالاترین جایگاه های سیاسی، علمی و اجتماعی و ... را دارند.

 زنان نیمی از جامعه اند و  یک مجموعه بدون استفاده از پتانسیل نیمی از خود ، هیچگاه قله های توسعه و پیشرفت را فتح نخواهد کرد.


همچنین:

تجربه های زنانه از کسب قدرت سیاسی سه زن، روزنامه شرق

و

گفت و گویم با سایت انتخاب خبر: لزوم الحاق ایران به کنوانسیون جهانی حقوق سیاسی زنان[ جمعه 2 بهمن 1394 ] [ 01:03 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569233

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول